Header

skde

Stropy a podhľady

 

Strop je viacúčelová vec v našom obydlí. Strop môže byť hladký len omietnutý ale aj zo sádrokartónu. Kartónový strop môže byť rovný, s odskokmi, s nikam, s oblúkmi a rampami.

V prvom rade sa treba rozhodnúť že akú funkciu má mať strop: tepelnoizolačnú a parozábranu alebo zvukovo izolačnú alebo len estetickú. Každá izba môže byť inak upravená. V obyvačke, v kuchyni a v kúpeľni zvyknú byť stropy viac upravené ako v ostatných miestnostiach. Do stropu môžeme zabudovať všetky rozvody ktoré chceme skryť aby sa nedali vidieť. Napríklad vodu, kúrenie, odsávanie, elektrinu, klimatizačné trubky. Na strop namontovať môžeme bodové svetla, leddiodové svetlá aj pásy, lustre, reproduktory, ventilátory aj vyklápacie montážne dvierka. Existujú tri druhy sádrokartónu: bielý je štandardný, zelený je do vlhkého prostredia a červený je protipožiarny.

A potom je tu ešte kazetový strop, feál. Kazety môžú byť rôznom prevedení aj viac druhov existuje aj akustický a ten sa vyrába taktiež aj sádrokartónovych tabulách.  

    

Montáž stropu v kúpeľni zo zeleného sádrokartónu. Vytvarovanie steny a poličiek zo sadrokartónu. Zakartonóvanie WC steny. Montáž kazetového stropu Montáž konštrukcie na strop.
Osadenie neónových svetiel do stropu. Montáž tehličiek na strop. Obloženie klambi z tehličiek. nie je problém vytvarovať klembu zo sádrokartónu. Ukotvenie koľajníc na závesy do stropu.
Montované vyklopné dvierká do stropu.  Prekrytie vzduchotechniky. Montáž akustického stropu. Podsvietenie stropu. Odizolovanie stropu.
Oddelenie poschodia zo železnou konštrukciov. Montáž stropnej konštrukcie. Hviezdné nebo. Vytvarovaný strop zo sádrokartónu. Montáž konštrukcie na sádrokartónový strop.
Príprava pre bodové svetlá. Montáž stropnej konštrukcie. Montáž sádrokartónovej steny. Montáž konštrukcie na zasúvacie dvere.