Header

skde

KÚPEĽNE

   


Výber kúpeľne nie je vôbec je jednoduchá záležitosť. Každý človek chce mať peknú kúpeľňu a preto veľa času trávi nad výberom obkladu, dlažby a sanity. Kúpeľňa je miestnosť, kde sa denne viackrát zdržujete a preto je podstatné, aby ste vybrali nie len kvalitný obklad a dlažbu, ale aj obkladačov a dláždičov. Zakaždým ako si ľahnete do vane a začnete relaxovať, máte čas sledovať vašu celú kúpeľňu, t.j. (obklad, dlažbu, sanitu) a keď si vyberiete zlých obkladačov, celý váš sen o krásnej kúpeľni sa rozplynie. A preto si vyberte dobrých obkladačov a nie len obklad.

V dnešnej dobe každý pozerá na ceny to znamená čo najlacnejší obklad, dlažba, sanita a tým pádom ľudia hľadajú aj najlacnejších obkladačov čo nie je najlepšia výhra. Ale ľudia si toto uvedomujú už keď je vaša kúpeľňa hotová. To neznamená že ten najdrahší obkladač bude aj najlepší a preto treba hľadať obkladača alebo obkladačov podľa skúseností a referencii s ktorými my máme skúseností aj dlhoročnú prax. Tu vám v tomto odseku kúpeľne rozpíšeme viac možností ktoré sa dajú realizovať vo vašej kúpeľni.

Vaňa môže byť podmurovaná s viacerými spôsobmi. Obvod vane vymurovaný rovnako hrubo. Vaňa položená na doraz k stene. Zamurovaná zarovno s vaňou. Vymurovaná s odskokom a postupom pod vaňu. Vane si môžete vybrať štandardné s napúšťaním systémom cez prepad alebo z boku zo steny kombinovaná s podmietkovou batériou. V kúpeľni môžeme vymurovať stľpi, klemby, rôzne preklady s čím zvýrazníme kúpeľňu. Stačí tieto prímurovky zvýrazniť trochu s tmavším obkladom a hneď máme inú kúpeľňu a to vôbec nemusíme použiť drahší obklad. Okolo vane keď máme múrik ideálne je vyspádovať bok do vane a aby sa nám netvorila pleseň. Poličky v kúpeľni môžu byť nad vaňou, nad umývadlom ale aj rohu trojholníkového tvaru. Tieto poličky môžu byť zo supradosky, z ytongu ale podstata poličiek alebo aj všetkých rohou v kúpeľni že z čoho budú. Na výber máme plastové rohové lišty farebné oblúkové. V hliníkových sú na výber elkové alebo oblúkové a prírodný, eluxovaný a matný. Potom sú mosadzné a chromové pravdaže sú drahšie ale aj krajšie.

Sprchy v kúpeľni môžu byť štvrťkruhové ale aj štvorcové kto si čo vyberie. Najpodstatnejšie pri sprchovom kúte je izolácia steny a podľahy. Stena musí byť stopercentne zvislo omietnutá a do hladka vyrovnaná s lepidlom. Najlepšie je použiť tieto dva postupy po sebe. Potom sa stena napenetruje s hlbkovým zákldom a nechá uschnúť. Do rohov nalepíme rohové pásky gumené, ktoré sú odolné proti praskaniu a sú elastické až do 1 cm takže ich môžeme použiť aj na dilatácie. Ďalším postupom nanesieme izoláciu s nerezovým hladítkom na stenu alebo s valčekom viac krát po sebe. A po uschnutí môžeme začať obkladať.

Vaničky môžú byť viac druhov. Na nožičkách s krytom, celoplastové alebo podmurované. Dno vaničky musí byť dobre vyspádovaná a odizolovaná. Na výber máme plastovú alebo nerezovú guličku a potom sú tu rohové alebo rovné podľahové žľaby. Najdôležitejšia vec v celej kúpeľni je silikonovanie. Hocijako pekne bude kúpeľňa obložená keď silikón nebude pekne spravený tak celá kúpeľňa je o ničom. Toto platí aj pri fugovaní. A na záver ešte k sprche, silikonovať treba obojstranne aby sme zabránili aj tej najmenšej škáre.                                             

 

Moderný obklad vo WC. Kúpeľňa z výraznou farbou a s mozaikou. moderný a štýlový obklad vo WC. Murovaná kuchyňa zo sopúchom a s malov vaňou vyrobená pre vášnivého rybára. Rohová vaňa zo španielskím obkladom.
Panská firemná toaleta s pisuarom v najlacnejšom prevedený. Dvojkrídlový sprchový kút. Kúpeľňa s murovanými poličkami. Pri výmene sprchovej vaničky sa použila mozaika. Novinka, ukončovacia lišta na vyspadovanie dna sprchovej vaničky.
Sprchový kút vymurovaný zo sklobetónu. Obložené WC z listelov na zvislo. Moderná kúpeľňa zo skrinkou. Okrúhla vaňa obložená z malých kociek. V pozadí je červený sklobetón a rohy z plastovej rohovej lišty.
Drevený pult zo štýlovým umývadlom. Murované sedátko v sprche. Moderná veľkoplošná sprcha. Sprcha z číreho sklobetónu. Zamurovaný sprchový kút z dverami na mieru.
 Listely na striedavé uloženie. Vaňa s odskokom a zo jolly hranou rezané do 45° uhla. Sprchový box s parnou saunou a s lavičkou. Samostatná porcelánova vaňa Marmoro Rosálie a stĺpova batéria Duravit. Exkluzívny pod omietkový bidet, WC a viacfarebný mramor.
Lakovaný pult s umývadlom PuraVida Duravit. Zabudovaný Geberit zarovno stenou a nástenná batéria. Zabudovaný podlahový žľab ECO. Sprchové sedátka. Oblúkový znížený strop.
Oblúková rohová vaňa obložená s pásmi. Chrómové dvojpákové tačidlo Geberit. Montážny otvor pod vaňou Haco. Murované poličky zo Supradosky. Keramická vanička a sklenená mozaika.
WC a bidet od Geberitu a mozaika. Lesklá keramická mozaika v Bisacce. Bazén s Leddiodovým podsvietením. Obklady s k vetovaným vzorom. Sprchové dvere na mieru.
Parketová dlažba vyspádovaná do podľahovej guličky a v pozadí farebná škála z mozaiky. Montážny otvor pre sprchu chrómový kryt. Vyrezaná dlažba s vodným lúčom.  Detail narezania hliníkového roštu na bazénový žľab. Umývadlová skrinka s umývadlom.
Zrkadlo nalepené na sklo a nalepené na stenu. Termostatická batéria s nastavenou teplotou. Viacfunkčný sprchový panel Hanza. Sprchový box na mieru.  Sprchový set a chrómový radiátor.
Rohový datail s hliníkovou lištou. Lesklá dlažba a chrómový sifón. Zapustené umývadlá v drevenom pulte.  Vaňa osadená v drevenom ráme. Dekoratívne obložená vaňa s lomeným oblúkom s torelamy.
Zabudovaný geberit, ventilátor a murovaná polička s listelou. Exkluzívna rohová vaňa s vnútorným osvetlením a keramická mozaika. Viacradová listela, torelo a biely rebríkový radiátor, obklad aparici. Zabudované hviezdne nebo v sádrokartonovom strope. Zabudované WC a bidet .
Sklenená mozaika a drevený pult na umývadlá. Hydromasážna vaňa s obmurovaným stĺpom bateriovým pultom.