Header

skde

Dlažby

   

 

Dlažba je veľmi podstatná súčasť Vašej podlahy. Pri výbere dlažby treba klásť veľký dôraz na to, či sú v exteriéri alebo interiéri, či budú protišmykové alebo rektifikované. Na terasy, balkóny, bazény a sprchové kúty máme riešenia viac druhov hydroizolácii - exterierové, interierové a tlakové. Do rohov montujeme gumené pásy, t.j. bandáže, ktoré sú určené na dilatovanie a rozpínanie aj do 10 mm. Pod dlažbu môžeme nalepiť podlahové vykurovanie a to na temperovanie alebo vykurovanie. Tieto podlahové vykurovania lepíme do flexibilného lepidla a potom ich zalejeme do nivelitu, tým pádom nám vzniká liatá podlaha. Na terasy a šikmé výjazdy z garáží Vám môžeme namontovať elektrické podlahové vykurovanie, čím zabraníme klzkým povrchom. Dilatácie do dlažby môžeme použiť plastové, hliníkové a keď ich nechceme vnímať tak sú len silikónové. Pri dláždení balkóna máme ukončovacie lišty s odkvapkacím nosom v troch farebných prevedeniach. 

 Dlažby na terasách a balkónoch musíme pokladať na zaizolovanú podlahu. Hlavný dôraz pri dlažbách a na balkónoch či terasách musíme dávať na vyspadovanie podlahy kôli odtekaniu vody. Podstatná vec je aj oplechovanie balkóna aby nám nezatekala stena. Dnes už existuje viac druhov oplechovaní ale najúčinnejšie je hliníkový okapovy plech, ktoré musíme zabudovať ešte pred izoláciou. Do dlažby nie je problém vyrezať oblúk, rôzné tvary alebo aj nápisy ktoré sa nám páčia. Tieto rezy vykonávame s vodným lúčom a cez naprogramovaný cez počítač. Na trhu je už bežne dostať také dlažby ktoré sú lesklé a vyrobené zo skla a epoxidu. S takýmito dlažbami môžeme oživiť našu podlahu.

K dlažbám parí aj zámková dlažba. Pri zámkovej dlažbe obkladači musia dbať hlavne základ ktorí ide pod zámkovú dlažbu. T.j. odkop, zhutnenie viacnásobné, makadam a drť. Keď nechceme mať vyjazdené pásy na zámkovej dlažbe ideálne je mať pod kolesami suchý betón alebo aj na celej ploche. 

 

 

Zartrávňovacia dlažba. Betónové žľaby. Zbrúsená zaoblená dlažba. Pokladáme aj parkety Vonkajšia dlažba.
 Dlažba ukončená žľabom. Dlažba s kvarcitu. Mramorová dlažba. Viac druhov dlažby.                            Dlažba na šachovnicový vzor.
Lesklý gress. Dlažba z Hornbachu. Polievanie zámkovej dlažby ktorá je uložená do suchého betónu. Zámková dlažba. Pokládla dlažby na parketový vzor.
Vyspádovanie dlažby do žľabu. Z dlažby sa dá narezať aj sokel. Viacfarebný koberec z dlažby. Atypická dlažba štyri veľkosti. Jednofarebný koberec s dlažby.
Dlažba ukladaná na diagonál. Bok dlažby zasilikonovať aby nezatekal Medzi dlažbou a soklom treba spoj silikonovať ideláne je od Murexinu. Dvojfarebná dlažba. Mramorová dlažba.
Presné oblúkové tvary sa dajú vyrezať s vodným lúčom Atypická zámkova dlažba z troch druhov veľkostí. Zámkova dlažba zladená zo soklom a škridlov. Novinka, pozinkovaný rošt s plastovou vaničkou. Základ pod epoxidovú podľlahu.
Liatá epoxidová podlaha v šedej farbe. Po pokládke zamkovej sme aj vysadili kríky a stromy a položili trávnatý koberec. Terén pod zámkovov je vyspadovaný tak aby od dverí odtekala voda. Príprava podkladu pod zámkovu dlažbu. Zámková dlažba v oblukovom tvare a príprava elektriny na svetlá.
Ukončenie zámkovej s odvodňovacím žľabom a zatravňovaciou dlažbou. Dvojfarebná zámkova dlažba. Vyspádovaná dlažba do žľabu. Dvojfarebná lesklá dlažba. Epoxidová dlažba zo skla s vysoko lesklým povrchom.
Obloženie bazéna s rohovými kusovkami. Veľkoplošná dlažba. Dlažba v kuchyni. Dlažba s podlahovým kúrením. Dlažba s andezitu na chodník.
Rektifikovaná dlažba 1,5 mm špárami. Pokládka zámkovej dlažby do suchého betónu. Vyspádovanie dlažby do podlahového žľabu. Veľkoformatová dlažba.